برای مطرح کردن سوالات خود ابتدا ثبت نام کنید

ثبت نام کنید؟ وارد شوید



پاسخ به کاربران
 • سوال:مهریه اقساطی چگونه است.؟


  پاسخ:

  با درود

  در صورت نداشتن اموال در دسترس با ثبت دادخواست اعسار و نهایتاً اخذ دادنامۀ اعسار می توان به صورت اقساط پرداخت نمود. دادخواست اعسار در هر مرحله از دادرسی با ثبت در دفاتر خدمات قضایی به شعبه ای که مطالبه مهریه را رسیدگی کرده ارسال می گردد.

 • سوال:برای مطالبه حقوق استاندارد و کامل به کدام مرجع باید رجوع کرد ؟! چگونه میتوانم به حقوقم همراه با بیمه ای که رد نشده (بر فرض مثال دو سال) دست یابم ؟


  پاسخ:

  با درود

  مرجع صالح، برای رسیدگی به دعاوی کارگر،کارفرمایی اداره محترم کار می باشد.

  با ثبت دادخواست که فرم مربوطه آن در ادارۀ کار فراهم می باشد و پس از تنظیم و تقدیم آن به قسمت شکایات ادارۀ کار و پس از محق شناختن شما با جلب نظر کارشناس مبلغ دقیق آن تعیین می گردد.

  "کمره ای"

 • سوال:آیا قرار منع تعقیب قابل اعتراض هست؟


  پاسخ:

  با درود

  قرار منع تعقیب صرفاً از جانب شاکی محترم قابل اعتراض و در دادگاه بدوی صالح بدان رسیدگی می گردد.

  "کمره ای"

 • سوال:مغازه ای داریم که از پدربزرگم خریداری شده فقط یه کاغذ بینشون نوشته و امضاء شده ولی سند به نام نخورده،در حال اقدام برای سند هستن.. آیا اون کاغذی که بینشون امضاء شده اعتبار دارد تا زمانی که سند را بنام بزنن؟


  پاسخ:

  با درود

  اگر منظور از کاغذ، سند عادی مبایعه نامه باشد معتبر است و در فرض سند دار بودن ملک می توان  با تنظیم و ثبت دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی مال غیرمنقول جهت انتقال سند اقدام نمود.

  "کمره ای" 

 • سوال:اگر شخصی در حین دادرسی فوت کند چه اتفاقی می افتد؟


  پاسخ:

  با درود

  در این فرض وراث که قائم مقام قانونی متوفی می باشند به اتفاق می توانند پیگیر دعوی مطروحه شخصاً باشند یا به وکیل دادگستری وکالت دهند.

  "کمره ای"

 • سوال:من مالک شش دانگ یک باب مغازه می باشم سرقفلیه مغازه را به شخصی اجاره می دهم برای شغل عکاسی بعد از پانزده سال فرد مغازه عکاسی را به لوازم آرایشی بهداشتی تغییر میدهد سه ماه بعد من متوجه این تغییر شغل مساجر می شوم، حالا چه کاری باید انجام دهم؟


  پاسخ:

  با درود

  با توجه به اینکه به منظور خاصی اجاره داده شده و مستأجر تخطی از توافق نموده می توان از طریق مراجع قضایی صالح اقدام به تخلیه مورد اجاره نمود.

  "کمره ای"

 • سوال:برای اعتراض به رأی هیأت تخلفات اداری که قبلاً رأی قطعی گرفتم و اعتراض به دیوان آنها را منجر به بررسی مجدد کرد، حالا همان رأی تکرار شده. برای اعتراض مجدد به دیوان در برگۀ تجدیدنظر باید نوشت یا در برگۀ بدوی؟


  پاسخ:

  با درود

  آراء دیوان قطعی میباشد.

  "کمره ای"

 • سوال:با سلام و احترام سوالی داشتم از خدممتون حدود چند ماه قبل خانه خود را در اختیار نقاش گذاشتیم تا خانه را نقاشی کند در مدت زمان یکی دو ساعته که د رمنزل به جز نقلش و شاگردش کسی وجود نداشت،مقداری طلا از خانه سرقت رفت پس از حضور در خانه متوجه این موضوع شدیم و اقدام به شکایت از نقاش کردیم ،و نقاش حدود 2 روز در بازداشت بود اما شاگرد ایشان ازاد بود و دیگر حضور پیدا نکرد بعد از گذشا چند وقت و نتاجیه نرسیدن شکایت ما ،ایشان بی گناه شناخته شد . حالا ایشان اقدام به اعاده حیثیت فرموده و از ما شاکی هستس و در خواست مبلغی را جهت رضایت دارد،لطفا راهنمایی فرمایید باری این مورد چه کاربری باید انجام دهید؟ با توجه ب دزدیده شدن طلا از خانه ما و این که نتوانستیم این مورد را ثابت کنیم آیا نیاز هست به درخواست نقاش پول به ایشان دهیم؟ یا اجازه دهیم روال قاونی طی شود،میشه در باره روال قانونی و شکایت ایشان توضیح ددهید.


  پاسخ:

  با درود

  در صورتی که شما صراحتاً عنوان سرقت را به ایشان نسبت داده و عاجز از اثبات آن بوده باشید مرتکب جرم افترا گشته اید و ایشان می تواند متقابلاً با همین عنوان شما را تحت تعقیب کیفری قرار دهد لذا پرداخت شما می تواند تحت عنوان جلب رضایت ایشان انجام شود، هرچند با اثبات نداشتن سوء نیت می توانید خود را تبرئه نمایید.

  مشاورین ما قادر به راهنمایی دقیق تر در این خصوص می باشند. پیروز باشید.

  "کمره ای"

 • سوال:سلام ،ببخشید برای ثبت برند پوشاک آیا باید جواز تولیدی داشته باشیم ؟؟ و شرایط نام گذاری برند چطوریه ؟؟ یعنی چه جور اسمی باید انتخاب کنیم ؟؟


  پاسخ:

  با درود

  جواز مربوطه حتماً الزامی میباشد که در صورت نداشتن آن مؤسسه حقوقی پرین برای شما جواز مربوطه را اخذ می نماید. نام هم باید خاص باشد تکراری و عام نباشد

  "کمره ای".

 • سوال:با سلام یک ملک قولنامه ای جهت خریداری این ملک از پدر به پسر انتقال داده شده و در زیر قرارداد نوشته شده در صورتی که پدر فوت کند پسر به پنج خواهر و برادر دیگر نفری دو میلیون تومان باید بدهد، در حال حاضر هیچ مدرکی در دستم نیست تکلیف چه میباشد؟ با تشکر


  پاسخ:

  با درود

  دادخواست مطالبۀ دو میلیون تومان را تنظیم نمایید و دو شاهد بعنوان ضمایم دادخواست به شورای حل اختلاف صالح جهت اثبات دعوای خود معرفی نمایید.

  "کمره ای"